Şirket Profili

Hakkımızda


1985 yılında Çorum Sanayi Sitesinde, Erdal Özkan tarafından temelleri atılan Özmaksan Makina; kuruluşunun ilk yıllarında toprak sanayi makinaları, un sanayi makinaları, mermer makinaları, karo makinaları ve genel bakım revizyon dallarında faaliyetler göstermiştir. 1988 yılında un sanayi makinalarının başkenti olan Çorum’da, imalatı olmayan ve ithal edilen; un değirmenlerinin ana ekipmanı olan havalı taşıma makinası salyangoz tipi yüksek basınçlı fanların üretimine başlamıştır. Bu başlangıç, Türk un sanayisinin dışa bağımlılığını azaltmış ve başta faaliyet ilimiz olan Çorum’a, sonrasında ise Türk ekonomisine katma değer sağlamış ve ülkemize sektör kapısı açmıştır. Bu başlangıç aynı zamanda Özmaksan Makina’nın, un makinaları sektörüne tamamen adapte olmasını sağlamış ve bundan sonraki üretimlerini değirmen makinaları olarak yönlendirmiştir.

1989 yılında Mermer & Granit sektörüne HidroBant Silim makinası ile giriş yapmış ve devamında St Blok kesme makinası ile devam etmiştir.

Özmaksan Makina aynı yıllarda değirmenlerde önem ve değirmencilerimize sorun teşkil eden Toz aspiratörü ve İrmik kırıcı makinalarını da imal etmeye başlamıştır.

2002 yılında üretim alanı yetersizliği sonucu şuan faaliyet gösterdiği Çorum Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmış ve üretimlerini daha modern ve yeterli üretim alanında gerçekleşmiştir ve bu yıllarda ihracat yapmaya başlamıştır.

2004 yılında Yem fabrikaları makinaları üretimine başlamış ve kısa süre içerisinde bu alanda da birçok referansa ulaşmıştır.

2011 yılının sonlarında; ülkemizin büyük bir eksiği olan ve halk sağlığı açısından tüketilmesi gereken tam buğday ununun dünya üzerinde ki %100 verimle üretim yapabilecek tek tam buğday unu makinasının Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. Elde edilen başarılı çalışma sonucunda Türk Patent Enstitüsü’ne başvurmuş ve Patent belgesini almıştır. Kasım 2012 ‘de un sektörünün önde gelen yerli bir un fabrikasında tam buğday unu makinasını devreye almıştır. Bunun sonucunda Özmaksan Makina, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bir dizi görüşmeler yapmış ve laboratuvar testleri sonucunda bu makinada üretilen unun halk sağlığı açısından en kaliteli un olduğu tespit edilmiştir.

Bu başarılı çalışma sonucunda Özmaksan Makina, patentli ürünü Tam Buğday Unu Makinasının seri üretimlerini başlamış, yurt içinde birçok referansa ulaşılmış, İran, Cezayir, Ürdün, Kazakistan ve Angola’ya ihraç yapmıştır.

Tüm bunlar ışığında kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen firmamız, 2014 yılında ERDAL ÖZKAN MAKİNA MÜHENDİSLİK A.Ş firmasını kurmuş, halen üretim yapmakta olduğu 21.000 m2 açık, 3.000 m2 kapalı alana sahip Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ nde ki modern üretim tesisine taşınmıştır. Üretimlerine ERDAL ÖZKAN MAKİNA MÜHENDİSLİK A.Ş. olarak devam ettiren firmamız faaliyet alanlarını genişletmiş ve sektöründe AR-GE çalışmalarını günden güne artırarak değirmen sektöründe artık ülkemizinde araştırıcı ve geliştirici değer olmasına önemli katkılarda bulunmuştur.

Günümüz itibariyle ERDAL ÖZKAN MAKİNA MÜHENDİSLİK A.Ş. 3 ana sektörde faaliyet göstermektedir. Bu sektörler;

 • - Un, İrmik, Yem Fabrikaları Makinaları
 • - Elektrikli Vinçler
 • - Mermer Makinaları
 • Üretimini yaptığı tüm sektörlerde ERDAL ÖZKAN MAKİNA A.Ş. profesyonel projelerle müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaktadır.

  Yasin Özkan

  Yönetim Kurulu Başkan Vekili

  KALİTE POLİTİKASI


  ERDAL ÖZKAN MAKİNA alanında en güvenilir ve tercih edilir firmalar arasında yer almayı ilke edinmiş, yönetim ve kalite politikasını bu doğrultuda düzenlemiştir. Üretimini ‘ÖZMAKSAN’ markasıyla tescilleyen ERDAL ÖZKAN MAKİNA her geçen gün gelişmekte ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmaktadır.

  Bu politikanın sürekliliğini sağlamak amacıyla aşağıdaki ana başlıkları belirlemiştir.

 • - Dünyadaki teknolojileri, standartları sürekli izleyerek müşterilerinin beklentilerini aşan ürünler tasarlamak.
 • - Müşterilerimize en uygun fiyat, en üstün kalite ve mevzuata uygun olarak zamanında güvenilir ürünleri sunmak.
 • - Ürünlerimizin sürekli ve sorunsuz hizmet verebilmeleri için satış öncesi ve sonrası dokümantasyon ve teknik destekleri zamanında ve tam olarak vermek.
 • - Çalışanlarının sağlığını, güvenliğini, bugününü ve yarınını güvence altına almak, bağlılığını ve memnuniyetini artırmak amacıyla sürekli aktiviteler düzenleyerek eğitim ve bireysel gelişimini artırmak, şeffaf yönetim ilkesi doğrultusunda bilgi, sorumluluk paylaşımı ile yetkilendirilmiş takım ruhunu sürekli zinde tutmak.
 • - Tedarikçileri ile sıkı ve sürekli iş birliği kurarak gelişmelerini sağlamak, sonuçları izlemek, hizmet zinciri halkalarının tümünün sağlamlığından emin olmak
 • - Başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanlar ERDAL ÖZKAN MAKİNA SANAYİ Kalite Politikası’nı uygulamaktan ve kalite sisteminin etkinliğini geliştirmekten sorumludur.
 • Bilgi ve Destek İçin

  +90 364 234 46 80


  Bize Yazın
  KATALOG